Назад к списку

СТИЛІ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНУ

Ландшафтний дизайн - мистецтво озеленення ділянки. Основним завданням ландшафтного дизайну є правильне розташування рослин, газонів, водоймищ та інших елементів. Французький стиль

Французький стиль ландшафтного дизайна був і залишається одним з найпопулярніших серед людей, що прагнуть підкреслити свій високий статус,стиль є відображенням  величчі  та  богатства.  Сади Версалю  та  Петергофу - тому доказ. Стилю притаманне розміщення  основної лінії композиції від якої планується розташування елементів дизайну, малих архітектурних форм. Центральне місце зазвичай займає фонтан. У такому саду ви не знайдете заростей ліщини або великого скупчення квітів. Акуратно підстрижені газони і дерева, зелені лабіринти самшиту, квіткові орнаменти. Французький стиль вимагає розмаху, відповідно, великих територій.

Італійський стиль

Територія італійського саду, оточена  живоплітом, розбита на  діагональні  та  прямі  лінії або  на прості геометричні майданчики. У центрі розташовується фонтан, навколо нього -вимощенні доріжки або квітники. 

Англійський стиль 

Англійському  стилю ландшафтного дизайну  не притамані   прямі лінії, як в розташуванні доріжок, так і в посадці рослин. Дерева розташовані в мальовничому безладді, між ними кружляють стежки, витонченно вркапленні галявини з квітами. Штучні ставки виглядають так натурально, що їх не відрізнити від природніх водойм.

Модерн

Стиль Модерн - це широкий простір, багато повітря, простота і раціональність на вашій ділянці. Площа саду ділитися на функціональні зони, які виділяються малими архітектурними формами, живоплітом. Для стилю модерн характерний глобальний підхід до реалізації стильового напрямку - архітектурні і пейзажні форми повинні бути об'єднані і звучати в унісон. Будівлі на ділянці стають невід'ємними частинами дизайну. 

Кантрі

Кантрі має безліч варіацій. Скільки народів - стільки і стилів, що відображають побут, можливості, потреби людей. Він максимально підходить для ландшафтного дизайну  ділянки відносно невеликих розмірів. Важливо тільки, щоб архітектурні споруди відповідали обраному стилю, а рослини повинні бути підібрані з місцевого ареалу проживання. Доріжки - кам'яні або дерев'яні, невисокі огорожі у вигляді тинів або кам'яних стін, колодязі, бочки, кошики та ін. Атрибутика - все це елементи даного стилю. 


Голландський 

Голландський стиль  ландшафтного дизайну - найбільше підходить  для ландшафтного дизайну невеликого саду. Дуже раціональне використання кожного дециметра площі, відсутність дерев великого розміру, велика кількість яскравих, контрастних кольорів, трав і злаків - такі типові ознаки голландського стилю в ландшафті. 

Японський 

Японський стиль - вибір любителів і знавців японської культури і філософії. Японські сади позбавлені гігантизму, демонстрації достатку своїх господарів. У них немає ні занадто яскравих, ні занадто блідих тонів, ні занадто великих, ні занадто малих архітектурних форм і рослин. Японський сад може займати площу в кілька кроків в довжину і кілька - в ширину, він може складатися з декількох каменів або одного дерева. У японському саду немає жодної зайвої деталі і кожен елемент незамінний. Японський сад - це каміння вода, очерет, квітуча сакура, звивисті доріжки, чудові бонса та нівакі.