ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ

 
Здається, що догляд за газоном не потребує професійних знань, але газонна трава, як і будь-яка інша культурна рослина, вимагає пильної уваги і постійного догляду. Одним покосом та поливом не обійтися - газон потребує підживлення, аерації грунту, скарифікації та періодичної реставрації. Важливо підтримувати його чистоту і здоров'я - боротися з бур'янами, шкідниками та запобігати появі моху.

рулонный газон
Газона трава потребує регулярного покосу. Залежно від сорту газоної трави і її призначення висоту слід підтримувати на рівні від 4 до 10 см. У період сильних опадів газон зазвичай стрижуть раз на 5 днів, а в посушливу погоду - раз на 7-12 днів. Траву найкраще стригти, не більше ніж на одну третину від висоти травостою. Покос трави раз на місяць призведе до втрати поживних речовин з грунту і погіршенню стану газону. Також важливо стежити, щоб леза газонокосарки були гострими, інакше кінчики листя газону можуть почати жовтіти.
Частота поливу залежить від погоди і розташування ділянки - в тінистих зонах газон можно поливати рідше, а ділянки що перебувають під прямими сонячними променями, відповідно, частіше. Вмикати полив треба або зранку або ввечорі, тоді грунт встигне повністю поглинути воду до появи сонячних променів. Важливо домогтися рівномірного та поступового зволоження. Ні в якому разі не можна використовувати спрямований струмінь води,дозволяється тільки зрошення дощового типу. В цьому плані автоматичні системи поливу допомагають домогтися кращого результату, використовуючи тривале і дрібнокрапельне зрошування.
Поживні речовини з грунту постійно витягуються газоном. Без своєчасного внесення добрива газон стає слабким, це може призвести до його пожовтіння. Зазвичай добрива використовують 2-3 рази на рік або частіше, якщо є необхідність. Дуже важливою є технологія внесення добрив, гранули мають потрапити на землю і одразу розчинитися під дією води, інакше листя може отримати хімічний опік.
газон
Видалити бур'ян можно або за допомогою хімікатів вибіркової дії, або механічною прополкою для видалення окремих бур'янів. З плином часу дерн газону зазнає пошкоджень, для відновлення родючості газон покривають сумішшю торфу, піску, чорнозему та суглинку. Це перешкоджає пересиханню грунту, стимулює зростання нових пагонів. Мульчування рекомендується поєднувати з аерацією.
Періодично газон може потребувати косметичного ремонту. У деяких місцях можуть з'являтися прогалини, невеличкі ями, витоптані або випалені плями. На таких ділянках підсипають родючий грунт і підсівають траву, або замінюють верхній шар грунту. Разом з тим, необхідно встановити і усунути саму причину. Можливо, слід перенести доріжку, внести корективи в дренажну систему або змінити склад травосуміші. Варто відзначити, що при дотриманні всіх правил укладання газону і постійному професійному догляді подібні проблеми виникають зрідка.


Зателефонуйте нам та отримайте безкоштовну консультацію:

Телефон (050) 710-96-88; (050) 582-27-51
Адрес м. Чернівці
E-mail zeleno.cv.ua@gmail.com